Włocławskie spółki nagrodzone w konkursie „Przedsiębiorstwo Fair Play 2019”

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz PGK Saniko z kolejnym prestiżowym wyróżnieniem. Tym razem włocławskie spółki zostały nagrodzone w konkursie „Przedsiębiorstwo Fair Play 2019”. Nagrody i certyfikaty dla firm, które wyróżniają się rzetelnością oraz wiarygodnością, zostały wręczone 22 listopada 2019 roku podczas uroczystej Gali w warszawskim Centrum  EXPO XXI.

Kapituła konkursu „Przedsiębiorstwo Fair Play” dostrzega działania MPEC od wielu lat – mówi Andrzej Walczak, prezes spółki. – To efekt konsekwencji zarządu i załogi. Jesteśmy doceniani za przestrzeganie etycznych standardów w biznesie oraz przejrzysty proce zarządzania.

Sylwia Wojciechowska, prezes PGK Saniko, dodaje: – Certyfikaty Fair Play mają ugruntowaną pozycję na rynku. Podmioty, które zostają nimi nagrodzone, muszą spełniać wygórowane kryteria. Czujemy –  jako cała załoga PGK Saniko – satysfakcję, że w tak ważnym ogólnopolskim programie dostrzega się włocławskie spółki. Gratuluję naszej załodze, bo to przede wszystkim osiągnięcie pracowników.

„Przedsiębiorstwo Fair Play” ma wieloletnią tradycję. Pierwsza edycja została przeprowadzona w 1998 roku, a od 20-stu lat  program przyjął formułę otwartą dla wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od liczby pracujących. Program ma przebieg dwuetapowy, a oceny firm dokonują Komisje: Regionalne i Ogólnopolska, składające się z przedstawicieli administracji i samorządów (w tym gospodarczych), banków i instytucji finansowych, uczelni, organizacji przedsiębiorców, ZUS, organów podatkowych. Nad całością pieczę sprawuje Kapituła, w której zasiadają autorytety życia politycznego i gospodarczego. Przedsiębiorstwa biorące udział w programie, respektując wartości etyczne na co dzień, doskonale radzą sobie na rynku odnosząc sukcesy gospodarcze. Potwierdza to tezę, że etyka i biznes nie są sprzeczne.

Każdą edycję programu kończy Wielka Gala Finałowa, podczas której następuje ogłoszenie wyników. Tegoroczna odbyła się w miniony piątek w Warszawie. Podczas gali prezesi Saniko i MPEC odebrali osobiście wyróżnienia dla zarządzanych przez siebie spółek.