Jest nam ogromnie miło poinformować, że w dniu 4 listopada br.  w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego  w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala podczas której  ogłoszono wyniki konkursu „Pracodawca -organizator pracy bezpiecznej” 2021 r. organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.

Ze względu na zróżnicowanie zakładów pod względem wielkości zatrudnienia, charakteru produkcji i skali problemów związanych z ochroną pracy pracodawcy są oceniani w trzech kategoriach – w zależności od liczby pracujących – do 49, od 50 do 249 i powyżej 249 pracowników.

W kategorii –  zakłady pracy od 50 do 249 zatrudnionych – Andrzej Walczak prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej odebrał wyróżnienie, a Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wyprzedziły  zaledwie 3 przedsiębiorstwa z całego województwa kujawsko – pomorskiego!

Celem konkursu jest promowanie pracodawców, którzy organizują pracę w sposób zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników, a także wzorowo przestrzegają przepisów prawa pracy oraz dotyczących legalności zatrudnienia. Konkurs buduje pozytywny wizerunek pracodawcy, dbającego o systematyczną poprawę stanu bhp.

Wszyscy nagrodzeni zostali wpisani na Złotą Listę Pracodawców, składającą się z laureatów poprzednich edycji konkursu.

Szczególne gratulacje i podziękowania należą się  Pani Karolinie Buler z Przedsiębiorstwa Handlowo – Usługowe „DRWAL” BHP i P. POŻ. oraz dla Pana Jerzego Krzemieniewskiego, pełniącego funkcję Społecznego Inspektora Pracy w naszej Spółce.